Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9959054



*

nr 995 9054


Vas

BoFajans, höjd: 48 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 november 2015
kl 19:12:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/11 20:13:39 1      300 kr
7/11 09:31:20 2      150 kr
7/11 09:31:20 1      200 kr (Budbetjänt)
7/11 09:31:36 2      250 kr
7/11 09:31:36 1      300 kr (Budbetjänt)
8/11 13:06:40 3      450 kr
9/11 17:55:58 4      400 kr
9/11 17:55:58 3      450 kr (Budbetjänt)
15/11 15:27:19 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 16 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans keramik svensk keramik svenska keramiker vas
  • 6760 Vas
    Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Ã…fors, brunton..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:08
  • 6065 Vas
    Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:55
  • 6530 Vas
    Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:06
  • 6466 Vas
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:08
  • 6446 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:09
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:45




Ladda ner broschyr